לקוחות יקרים, 
 
להזכירכם מועד העלייה לאוויר של שער עולמי יצוא כבר מעבר לפינה, וההשפעה שלו אינה רק מוגבלת ליצוא מישראל אלא גם על היבוא וגם על הגשת בקשות לאישורים ורישיונות במערכת מסלול  . 
 
מועד העלייה לאוויר הוא ה 15/1/2023 ולשם כך נדרש להשבית את מערכת שער עולמי כולה יבוא ויצוא לפי הפירוט הבא :
 
1. יצוא בסחר חוץ ( המערכת הקיימת היום ) החל מיום שלישי ה – 10/1/2023 משעה 22:00 – המשמעות היא שלא ניתן יהיה לשדר למכס מסרים וביניהם שליפות.  יחד עם זאת, המכס יאפשר יצוא בתקופה זו , בימים הקרובים יפרסם המכס נוהל כיצד לבצע את היצוא ללא מערכת מכס פעילה . 
המלצתנו היא להקדים את היצוא המתוכנן לסוף שבוע זה לפני ה 10/1/2023 או לדחותו לתאריך אחרי העלייה 15/1/2023, בכדי להימנע מסיבוכים אפשריים במהלך ימים אלו.
 
2. יבוא שער עולמי – מערכת שער עולמי תושבת החל מיום חמישי ה 12/1/2023 ועד יום ראשון ה 15/1/2023 בשעה 8:00 בבוקר – המשמעות היא שלא יהיו שחרורי מכס בתאריכים אלו היות ולא ניתן לשדר הצהרות יבוא ולשלם תיקים , גם במקרה זה המכס יפרסם בקרוב נוהל עבודה שכן ישנם משלוחים דחופים כגון יבוא בעלי חיים , חומרים מסוכנים , חומרי רדיואקטיביים שלא ניתן לעכבם . משלוחים רגילים וללא אישור חריג, על פניו לא יוכלו להשתחרר בימים אלו.
 
3. מערכת מסלול ( מערכת להגשה/טיפול בבקשות יבוא ) – המערכת תושבת מיום חמישי ה 12/1/2023 בשעה 6:00 ועד יום ראשון 15/1/2023 . לא ניתן יהיה להגיש בקשות למכון תקנים , משרד הכלכלה , משרד התקשורת וכו' בימים אלו . ככול שניתן יש להקדים הגשת בקשות למתן אישורים . 
 
הנמלים והמסופים ימשיכו לעבוד כרגיל, וכניסת מטענים ויציאתם תתאפשר במהלך השבתת המערכת. יחד עם זאת, יתכן כי שיבושים ותקלות יהיו גם בתהליכים אלו.
 
חשוב!  
לאלו מכם שעוסקים ביצוא, להזכירכם על מנת שסוכן המכס יוכל לבצע שליחת טיוטה ( שליפה ) נדרש ייפוי כח ממוחשב , המשמעות היא שגם יצואנים מזדמנים ויצואנים של יצוא אישי שעד היום שלחו מסמך נייר יצטרכו לאחר העלייה לאוויר לדאוג לייפוי כח ממוחשב, ייפוי כח זה ניתן להפיק בדרכים הבאות :
1. באמצעות כרטיס חכם בקישור https://www.gov.il/he/service/power-of-attorney .
או באמצעות מערכת ההזדהות הממשלתית בקישור:
https://login.gov.il/nidp/app/login?id=usernamePasswordSMSOtp&sid=0&option=credential&sid=0 
2. באמצעות סוכן המכס , מה שמצריך תהליך זיהוי של סוכן מכס או פקיד רישוי . 
3. באמצעות רואה חשבון או עורך דין שיש באמצעותו כרטיס חכם . 
 
בברכה,
 
גדעון רצר 
מנהל תחום מכס 

 למען הסר ספק נבקש להבהיר כי מסר זה אינו מהווה דבר פרסומת כהגדרתו בסעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב -1982, אלא באינפורמציה שאיננה מעודדת את הנמען, ישירות ובמשתמע, לרכוש מוצר או שירות או לעודד הוצאת כספים בדרך אחרת.

מחק אותי מתפוצת אימייל זה   |    כניסה לאתר